0

Ardıç Katranı Sabunu Nedir?

Ardıç Katranı Sabunu Nedir?

Ardıç Katranı Sabunu Nedir?
  • 24 Aralık 2019, Salı
  • 10994
Ardıç Katranı Sabunu olarak da bilinen ardıç sabunu, ardıç ağacından çıkarılan katranın yağından üretilen bir sabundur. Çok eski bir geçmişi olan ardıç sabunu, uzun yıllardan beri cilt hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle egzama gibi vücutta dökülme gibi hastalıklara sebep olan rahatsızlıklar için kullanılır. Alternatif tıp yöntemi olan ardıç katranı sabunu, saça ve cilde olan faydaları ile bilinmektedir.

İçeriğinde ardıç katranı bulunan %100 doğal sabunumuz saçkıran, ergenlik sivilceleri, egzama, uyuz ve sedef hastalığında kullanılmaktadır. 
Kepeklenme ve saç dökülmelerini ortadan kaldırır. Mantarlı, egzamalı ciltlerin düzelmesini sağlar. Mikroorganizmaların bu bölge üzerine yerleşerek zararlı olmalarını önler. Saçların canlı ve parlak görünmelerini sağlar.

Ardınç Katranı Sabunu cildi derinlemesine temizleyip, nefes almasını sağlar. Temiz bir ciltte siyah nokta, sivilce gibi problemlerle karşılaşmanızı önler.
 

Ardıç Katranı Sabunu Faydaları Nelerdir?


Saça ve cilde olan faydaları saymakla bitmez fakat biz size sıkla karşılaşılan sorunlar karşısında olan faydalarını belirtelim. 

1. Siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur.
2. Cilt lekelerini giderir. 
3. Mantar tedavisinde etkilidir. 
4. Düzenli kullanıldığında saç köklerini güçlendirir ve dökülmesini engeller. 
5. Doğal antiseptik özelliği sayesinde ayaktaki mikrop ve bakteri ok edip ayak kokusu nu giderir. 
6. Saç derisi hücrelerini güçlendirip saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. 
7. Cildi temizler ve rahat nefes almasını sağlar. 
8. Gözenekleri sıkılaştırır ve bakteri, mikropların girip sivilce çıkartmasını önler.
 

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?


Katranlı sabunu ilk önce suyun altına tutup ıslatın ardından cildinize ve ya saçınıza ovalayarak sürün. 2-3 dakika ovalamaya devam edin ve ardından su ile durulayınız. Özellikle sabunun köpüğünden yüzünüze, maske şeklinde de uygulayabilirsiniz. Sabunun muhafazası için mutlaka kuru bir yerde tutulması gerekmektedir.
 

Ardıç Katranı Sabunu Önerilir mi?


II.Dünya Savaşı öncesinde, Amerikan Ordusu Mühendisleri Birliği, katran sabununun günlük olarak kullanılmasını tavsiye etmiştir.

Amerikan Aile Hekimliği katran sabununun anti-inflamatuar özellikleri ile cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermekte yardımcı olduğunu söylemektedir.

Katran sabunu anti-inflamatuar, antibakteriyel ve anti-parazitik özellikleri ile her türlü cilt hastalığının tedavisinde güvenle tavsiye edilir.

Amerikan Mayo Clinic dermatogları sedef hastalığı, egzama, akne, sebero dermatiti, uyuz ve yanık gibi cilt hastalıklarının tedavisinde veya önlenmesinde katranlı sabun kullanılmasını öneriyor.

Günümüzde piyasada satılan sabunların çoğu cilt ve saç için zararlı kimyasallar içerir. Katran sabunu ise tamamen doğal olduğundan size zarar vermez, gönül rahatlığı ile bu sabunu her gün kullanmaya devam edebilirsiniz.
 
Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için