0

Tatlı Badem Yağı

Tatlı Badem Yağı

Tatlı Badem Yağı
 • 23 Ekim 2023, Pazartesi
 • 23
Tatlı Badem Yağı Nedir?
Badem yağı uzun zamandır kullanılan bir yağ çeşididir. Özellikle cilt ve saç üzerinde kullanımı oldukça fazladır. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Tatlı badem yağı en fazla tercih edilen yağlar arasındadır. Tatlı badem yağı içeriğinde yağ asitleri bulundurmaktadır. Bu nedenle cildimiz ve saçımız için birçok faydaya sahiptir. 
Badem yağı besleyicilik açısından zengin bir içeriğe sahiptir. A, B ve E vitaminlerini içeren badem yağı saç ve cilt için yararları oldukça çoktur. Cilt bakımında, gözaltı sorunlarında, saç bakımında ve tahriş olmalarda tatlı badem yağı tercih edilebilir. Tatlı badem yağı iyileştirici bir özelliğe sahiptir.
Tatlı Badem Yağı Faydaları Nelerdir?
Birçok faydası bulunan badem yağı cilt, göz ve saça oldukça faydalı bir yağdır. İçeriğindeki A, b ve E vitaminleri say6esinde cildinizin daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı etkisi sayesinde cildin daha genç görünüme sahip olmasını sağlar.
 • Cildin nem ihtiyacını karşılar ve yeniler. Özellikle soğuk havalarda havanın kuru olmasından dolayı kurur. Badem yağı kullanımı cildin nemlenmesini sağlayarak cildimizdeki gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.
 • Cilt üzerinde meydana gelen tahrişleri onarmaya yardımcı olur. Tatlı badem yağı içeriğindeki vitaminler sayesinde cildi onarmaya yardımcı olur.
 • Cilt üzerindeki kaşıntıyı azaltır. Özellikle kuru ciltler kaşıntıya meyillidir. Tatlı badem yağı kullanılarak cilt üzerinde meydana gelen kaşıntılar giderilerek cildin nemlenmesi sağlanır. Tatlı badem ağının içerisindeki A, B ve E vitaminleri cildi besleyen vitamin çeşitleridir. Bu sayede cilt beslenerek daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olur.
 • Gözaltı morlukları ve kırışıklarını azaltmaya ya5rdımcı olur. Tatlı badem yağının özellikle gözaltlarında ve göz çevresinde bulunan kırışıklıklara oldukça faydası vardır. Tatlı badem yağı düzenli kullanımda gözaltı morluklarını ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur.
 • El ve ayak bakımı için de kullanılabilir. Tatlı badem yağının en yaygın kullanım alanlarından bir diğeri ise el ve ayak bakımıdır. Nem özelliği sayesinde tatlı badem yağı çatlaklara iyi gelerek çatlakların onarılmasına katkı sağlar.
 • Egzama ve sedef hastalıklarına iyi geldiği bilinir. Özellikle tedavisi net olmayan egzama ve sedef hastalıklarını minimum seviyeye indirmeye yardımcı olur. Bu şekilde doğal bir tedavi yöntemi elde edilmiş olur.
 • Deri üzerinde bulunan yanıkların acısını azaltmayı sağlar. Ve yanık izlerinin de hızlı geçmesine yardımcı olur.
 • Vücut üzerindeki çatlaklara iyi gelir. Özellikle kadınların hamilelik dönemlerinde meydana gelen çatlaklar tatlı badem yağı kullanımı ile azaltılabilir. Nu nedenle hamileliğin başından itibaren kullanılır ise cildin nemlenmesini sağlayarak kırışık çatlak oluşumunu azaltacaktır.
 • Makyaj temizliği içinde tercih edilir. Günlük makyaj rutinlerinde kullanılarak aynı zamanda cildin nemlenmesi de sağlanmış olur. Bu sayede makyaj temizleme işlemi de doğal bir yol ile sağlanmış olur.
 
Tatlı Badem Yağı Nasıl Kullanılır?
Badem yağı kullanımında dikkatli olmak gerekmektedir. Saç ve cilt için oldukça faydalı olan bu yağı cilt üzerinde uygularken bir pamuk yardımı ile cilt üzerine uygulama yapabilirsiniz.
Tatlı badem yağının saç için kullanılacaksa saç köklerine ve uçlarına sürülerek yedirilebilir. Bu sayede tatlı badem yağı saçlarda da oldukça fayda sağlayan bir üründür. Tatlı badem yağı kullanımı sonrası saçlar daha parlak bir görünüme sahip olacaktır ve aynı zamanda saç derisi rahatlayacaktır.

Groomed tatlı badem yağı satın almak için tıklayınız.
Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için