0

Shea Butter Sabunu

Shea Butter Sabunu

Shea Butter Sabunu
  • 09 Ekim 2020, Cuma
  • 943
Shea butter sabununun özü shea ağacının fıstığı andıran meyvesinden elde edilen yağdan üretilmektedir. Gıda sektöründe veya kozmetik sektörde sıklıkla kullanılan shea yağı besin özelliği açısından oldukça fazladır. Shea sabununun hammaddesini oluşturan shea yağı antioksidan bir etkiye de sahiptir.
 

Shea Butter Sabunu Faydaları

Shea sabunu içeriğindeki zengin hammaddeler sayesinde cildi nemlendirerek erken yaşlanmanın önüne geçer. 

Shea sabunun içerisindeki asitler sayesinde cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. 

Derideki kızarıklık veya kaşıntı olan bölgelere uygulandığında rahatsızlık hissini kısa sürede gidererek cilt hastalıklarının oluşumunu engellemektedir.

Düzenli olarak uygulandığında ciltte meydana gelebilecek tahrişleri giderir ve aynı zamanda hasar gören hücrelerin yenilenmesini sağlar.

İçeriğinde yer alan asit bileşenleri sayesinde ciltte meydana gelen kırışıklıkların, yaşa bağlı oluşabilecek lekelerin ve erken yaşlanma belirtilerini önemli ölçüde azalmasında etkilidir.
 

Shea Butter Sabununun Saça Faydaları

Saçlarda düzenli olarak kullanıldığında saç ve saç derisinin sağlığını destekler ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Saç derisinin kurumasını önler ve buna bağlı olarak kepek problemini en aza indirir. 
 

Shea Butter Sabunu Kullanımı

Günlük kullanıma uygun olan shea butter sabunu uygulama yapılacak bölgeye köpürtülerek dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülür. Cilt ve saç kullanımı için uygundur.
 

Shea Butter Sabunu Nereden Alınır?

Cilde ve saça doğrudan temas eden bakım ürünlerinin kalitesi oldukça önemlidir. Shea butter sabunu da bu bakım ürünlerinden biridir. Doğal yöntemlerle elde edilen shea yağından hazırlanarak yapılmış ve yapım aşamasında hiçbir kimyasal madde ve işleme maruz kalmamış olması sağlığımız için oldukça önemlidir. Groomed markası tüm doğal sabunlarımızda gösterdiğimiz özeni shea butter sabununda da gösteriyoruz. Bu nedenle doğal ve taze hammaddeler kullanarak sabunlarımızı hazırlıyoruz. Siz de sitemizden % 100 doğal ve el yapımı sabunlarımıza ulaşabilirsiniz.
 

İlişkili Ürünler

Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için