0

Pirinç Kepek Sabunu Nedir?

Pirinç Kepek Sabunu Nedir?

Pirinç Kepek Sabunu Nedir?
  • 24 Aralık 2019, Salı
  • 2226
Doğal cilt bakımlarını incelediğinizde karşınıza sıkça pirinç kepek sabunu çıkar. Doğal kokusu ve etkileri sayesinde tercih edilen bir ürün olmuştur. Faydaları oldukça fazla olduğu için hemen hemen her sorun sonucu tavsiye edilen bir sabun çeşididir. Pirinç Sabunu, etken madde olarak pirinç ve pirinç yağı olarak da bilinen pirinç kepeği yağı kullanılarak yapılan bir sabun çeşididir. Vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Pirinç lapası, pirinç tozu ve pirinç yağı gibi çeşitlerden elde edilen bir üründür. Pirinç sabunu, leke sabunu olarak da bilinir.

Derideki hiperpigmentasyon, normal melanositlerden çok fazla melanin üretilmesi sonucu ile ortaya çıkan anormal cilt koyulaşması durumudur. Ciltteki bu lekeler çoğunlukla enflamasyon nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Vücudun verdiği bu savunma tepkisi, ciltte lekelerin oluşmasına zemin hazırlar.

Cilt beyazlatmaya yardımcı özel olarak üretilmiş pirinç sabunumuzda, sabun için üretilmiş yüksek kalitede pirinç özü, cildi besleyici olarak ise sheabutter yağı bulunur. Sürekli kullanıldığında koyu renkli ciltlerde Octadecenedioic Acid ile cilt rengini ağartıcıdır.
 

Pirinç Kepek Sabunu Faydaları Nelerdir?


Günümüzde; cilt lekelerinden, koyu renkli ciltten, cildin cansız görüntüsünden, ciltteki iltihaplanmalardan, alerjen etkelerden ve bunun gibi birçok olumsuzluklardan şikâyetçi olanların artık tercih ettiği en doğal çözüm Pirinç Kepek Sabunu’dur.
Faydalarını sayacak olur isek:

1. Çok güçlü leke giderici bir özelliği vardır.
2. Cildi besleyici özü ile beyazlatıcı özellik sağlar.
3. Cilt kırışıklığına ve yaşlanmaya karşı etkilidir.
4. Saç ve tırnak bakımında da kullanılır.
5. Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu özelliği vardır.
6. Ciltte oluşan iltihaplanmalara karşı giderici faydası vardır.
7. Saçların güçlenmesinde etkilidir.
8. Omega 9 bakımıdan zengindir ve güçlü bir antioksidandır.
 

İçerdiği Besinler ve Vitaminler Nelerdir?

A, B1, B2, E ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin bir sabundur. Bunun yanı sıra içerdiği protein, karbonhidrat, kalsiyum, fosfor, demir gibi mineraller sayesinde ciltteki sorunlara bire bir çözüm sağlar.
Protein, E Vitamini ve yağ asitleri bakımından zengin olan Pirinç kepeği yağlı sabunumuz cildin katmanlarına nüfuz ederek içeriden besler ve cildinizi çok yumuşak ve kadifemsi bir hale getirir.
 

Pirinç Kepek Sabun Nasıl Kullanılır?

Cildinizi veya saçınızı bol köpük ile yıkanabilir ya da maske şeklinde 1-2 dakika bekletip bol su ile durulayınız. Sabunun uzun ömürlü olabilmesi için kuru zeminde muhafaza ediniz.

İlişkili Ürünler

Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için