0

Ozonlu Zeytinyağı Sabunu Nedir?

Ozonlu Zeytinyağı Sabunu Nedir?

Ozonlu Zeytinyağı Sabunu Nedir?
  • 24 Aralık 2019, Salı
  • 1553
Ozon havada gaz halinde dolaşır bu yüzden depolanması imkânsızdır. Bu gazı havanın en temiz olduğu orman ve deniz kenarlarında oksijen aracığı ile vücuda alırız. Yüksek derecede antioksidan etkisi olan bu yağı bazı ülkeler gıda, sağlık, lojistik, tekstil gibi sektörlerinde kullanmak için özel tesisler kurulmuştur. Özellikle bu tesislerde cerrahi cilt bakımı yapılır.

Saf zeytinyağının ozonlanması ile elde edilen bir sabun üründür. Yüzyıllardır insanlığın hizmetinde olan ve bugün hala insanların severek kullandığı zeytinyağlı sabunu bu üründe ozon ile güçlendirilmiştir. İnsana doğallığın verdiği rahatlamanın yanında temizlemenin verdiği ferah da kaçınılmaz bir histir.

Aktif kömürlü (aktif karbonlu) detoks sabunumuz cildinizi aktif kömür mikro tanecikleri sayesinde zarar verebilecek kimyasallardan da arındırır, temizler ve rahatlatır. Ayrıca içeriğindeki bitkisel ilave maddeler ile cildin doğal nemini tazeler.
 

Ozonlu Zeytinyağı Sabunu Faydaları Nelerdir?


Ozonlu Zeytinyağı Sabunu faydaları cilt için oldukça fazladır. Yüzyıllardır tercih edilmesi günümüze kadar ulaştırmıştır. 

Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak bu işlemi hızlandırır. Cilt üzerinde oluşan yaraların iyileşmesinde etkili rol oynar. Tahriş ve kızarıklılığı giderir.  Kadınların doğal makyaj temizleme isteğinde de yarımcı olur. Kırışıklılığı gidermede oldukça etkilidir. Pişiklere karşı da kullanımı vardır.  Saçlarda yaşanan en büyük sıkıntılardan biri olan kepeklenmenin önüne geçer.  Tırnak mantarlanın iyileşmesinde de yardımcı olduğu söylenir.  Ozon yağı antioksidan özellikleri sayesinde sivilce ve akne gibi sorunların da önüne geçer. Yüz için doğal bir nemlendirici ve yumuşatıcı etkisi vardır.

Oldukça faydası olan doğal Groomed markalı Ozonlu Zeytinyağı Sabunu günümüzde artık sıkça tercih edilen bir sabun türüdür. 
 

Ozonlu Zeytinyağlı Sabun Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Eğer cildinizde yaralar var ise, tahriş olup kızarıklık gibi durumlar oluştuysa, yaşın ilerlemesi ile ciltte oluşan kırışıklılığınız var ise, pişik olduysanız, saçlarınızda kepeklenme olduysa, yüzünüzün nem miktarı azalıp sivilce ve akne çıkartmaya başladıysa ve bunlara benzer özellikle sorunlarınız varsa şiddetle tavsiye edebileceğimiz doğal sabunlarımızdan birisidir.
Bunların yanında sadece doğal bakım amaçlı da kullanılabilir. Makyaj sonrası kalıntıları temizlemek amaçlı da tercih edilen bir üründür.
 

Ozonlu Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Normal şartlarda sabun ile cilt yıkandığı zaman oluşan setleşmeden şikayetçi olunur. Fakat ozon özlü zeytinyağlı sabun cildinizi temizlerden yumuşaklık kazandırır. 
Cilt temizliğinde cildi ılık su ile ıslattıktan sonra ozonlu doğal sabunu masaj yaparak uygulayınız ve ılık su ile durulayınız. Temizleme sonrası, cilt tipinize göre tonik kullanarak cilt temizliğinizi tamamlayınız.

İçerdiği Besinler Nelerdir?

İçeriği; zeytin yaprağından elde edilen yoğun miktarda oleuropein bulunur. Yenileyici özelliği ile ozon, zeytinyağı ile çok iyi absorbe olur. 

Diğer içeriğinde bulunan ürünler; Sodium Palmate, Sodium Palm, Kernelate, Aqua, Palm Kernel, Acid, Palm Acid, Sodium Chloride, Glycerin, Parfume, Tetrasodium Edta, Etidronic Acid, Hexyl Cinnamal, D-Limonene, Linalool, Ozoned Olive Oil.
Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Kolay İade

30 gün iade garantisi

Güvenli Ödeme

256-bit SSL Encrypted Ödeme

Müşteri Desteği

Tüm sorularınız için